Продакт-менеджер: Все Про Професію Від Навичок До Зарплати

Продакт-менеджер: Все Про Професію Від Навичок До Зарплати

Володіння англійською мовою є критично важливим — і для продакта оптимальним рівнем буде не B1/B2. Це повинен бути рівень, коли ви можете вийти на Zoom-call з людиною з іншої сфери, обговорити все необхідне, зрозуміти одне одного й зафіксувати важливу інформацію на папері. У статті я детальніше розповів про те, у чому специфіка цієї позиції в IT, які hard/soft expertise потрібні для роботи продакт-менеджером і чому фахівці нашої спеціалізації часто переходять на роль CEO. Мене звати Дмитро, я Product Manager в українській продуктовій IT-компанії Brainstack_. Завдяки product-менеджерам цими продуктами користуються мільйони людей. Вони виявили потребу цільової аудиторії, сформулювали позиціювання, протестували сотні гіпотез та прорахували unit-економіку.

хто такий product manager

Буває таке, що власники бізнесу також хочуть перейти до Product Management. Я сам перейшов у продакти з останнього свого бізнесу, який благополучно закрив, бо він не злетів у наших реаліях. Я зустрічав компанії, в управлінні яких працює одночасно Project і Product Manager.

Наскільки Затребувані Продакт-менеджери

Одним з найкращих рішень може стати звернення за консультацією до досвідченої IT-команди. Продуктовий менеджер – це фахівець, який відповідає за успіх продукту. Він досліджує ринок, формує бачення продукту, визначає для нього KPI та вимоги, стратегічно керує його розробкою, виведенням на ринок та подальшим розвитком.

Останнім часом в ІТ світі все більше дискусій з приводу різниці між Product Owner та Product Manager, а також відносно їх обов’язків. Якщо ви працюєте з невеликим продуктом, то дана проблема для вас не актуальна – бо ви виконуєте обидві ролі. Зовсім інакше справи складаються, якщо ви працюєте над продуктом, де є ціла продакт команда. Тут вже з’являється потреба виділяти функціональні обов’язки в різні ролі. Продуктовий менеджер – це універсальний солдат, який працює на стику маркетингу, дизайну, програмування та бізнес-аналітики. Він визначає потреби аудиторії, взаємодіє з користувачами, розробниками та стейкхолдерами.

Знайомимося з принципами та процесами управління розробкою та ризиками, управлінням релізами та приймальним тестуванням (UAT). Тому продакт менеджер та команда проекту повинні спільно працювати, щоб гарантувати виконання стратегії управління продуктом через проектні завдання і дотримання дедлайнів. Успіх продукту – це головна мета для кожного, хто працює над його створенням.

хто такий product manager

Якщо ви поки що не готові розробляти pet product — спробуйте волонтерити в соцпроєктах. Виділяйте одну-дві години на день для того, щоб набратися досвіду. До речі, на курсі ProductMan ми побудували домашні завдання таким чином, щоб зрештою https://wizardsdev.com/ студенти розробили pet product, який відмінно доповнить резюме. Якщо ж говорити про продуктову компанію, то спочатку потрібно визначити, хто ж ці стейкхолдери, де їх шукати, хто наш клієнт, яку проблему ми вирішуємо і яким чином.

Product Manager В It: Хто Такий, Що Робить Та Як Ним Стати

Тут бізнес-аналітику варто прокачатися у процесах запуску продукту й питаннях якості. Найчастіше тестування закривається хорошими QA, але певні продуктові підходи до якості є сенс пам’ятати, практикувати і впроваджувати. Його потрібно правильно пріоритезувати, щоб наприкінці кожної ітерації отримувати продукт, здатний принести певну цінність для користувачів. Product Manager повинен чітко розуміти цінність своєї пропозиції і причини, за якими користувачі повинні зробити покупку. Він створюється для того, щоб вирішувати завдання певної цільової аудиторії. Саме тому ви повинні правильно визначити свій ринковий сегмент, виокремити портрет користувача і проблеми, які вирішує продукт.

хто такий product manager

В Україні медіанна компенсація продуктового менеджера з досвідом від року та рівнем володіння англійською Intermediate+ в червні 2022 року дорівнювала $3050 на місяць ($36,6 тис. на рік). Під час курсу розглядаються різні сценарії, пов’язані з управлінням продуктом, включно зі створенням User Stories, оцінкою завдань і плануванням релізів. Вивчаються принципи роботи продукту, як бізнесу, фреймворк формування бізнес-моделі продукту.

Де Отримати Перший Досвід У Product Management

У пошуках перспективної позиції Product Manager варто звернути увагу на різноманітні ресурси та майданчики. Популярні сайти вакансій, такі як LinkedIn, Indeed та Glassdoor пропонують безліч вакансій від провідних компаній. Не забувайте і про спеціалізовані спільноти у соціальних мережах, де активно обговорюються тренди та пропонуються вакансії. Беріть участь у мітапах та конференціях, де можна не лише розширити коло спілкування, а й дізнатися про можливості працевлаштування від компетентних експертів. Активний і цілеспрямований пошук допоможе знайти ідеальне місце для вашого старту в ролі Product Manager’a.

хто такий product manager

– Ознайомтесь з планом бізнес-розвитку та стратегією компанії. Ця таблиця наочно показує експертизу та прогалини, які потрібно заповнити різним фахівцям з IT, щоб претендувати на позицію Product Manager. Product Manager — це спеціаліст, який у компанії об’єднує три великі домени – клієнти, технології та бізнес. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби.

Їх розвитком потрібно вміти керувати, і роль Product Manager або Product Owner (про різницю між цими поняттями поговоримо наприкінці статті) одночасно схожа і не схожа на роль Project Manager. Продакт-менеджер — це людина, яка повністю контролює процес і несе відповідальність за створення нового продукту. Ще його називають продукт-менеджером, менеджером або директором із продукту, або просто продактом. Важливо також навчитися створювати дорожні карти розробки продукту (Product Development Roadmap) — високорівневі плани з робочим потоком та ключовими моментами.

Однак його батьківська турбота має бути раціональною, безпристрастною та економічно ефективною. У цьому матеріалі ми поговоримо про те, хто такий product manager, визначимо його роль та обов’язки на проєкті. А головне – ви дізнаєтеся, яку користь може принести вашому бізнесу якісний продакт-менеджмент. CEO та Co-Founder в IAMPM

  • Одним з найкращих рішень може стати звернення за консультацією до досвідченої IT-команди.
  • Продакт-менеджер – це фахівець, який на 100 percent володіє ситуацією на проєкті, розуміє усі його аспекти, таймінги та складнощі виконання.
  • Product Manager відповідає за «helicopter view» або спільну картину по продукту, а також, як це зображено в Vision, Roadmap та нових функціях в беклозі продукту.
  • Важливе розуміння продуктових бізнес-метрик, які потрібні, щоб знати, як функціонує продукт.
  • Відповідь на це питання складна і включає безліч факторів, які об’єднуються в єдину мозаїку успіху.

Product менеджер, Product Owner (PO) або “власник продукту” – це ключова роль у розробці програмного продукту як у продуктовій, так і в аутсорсинговій компанії. PO і менеджер продукту в айті добре розуміє принципи роботи бізнесу, його цілі та стратегію, а також розуміється на циклі розробки програмного забезпечення. Продакт менеджер – це фахівець, який відповідає за стратегічне керування та розвиток продукту або послуги. Він знаходиться на перетині бізнесу, технології та дизайну і відповідає за розробку та впровадження продуктів, які задовольняють потреби користувачів і сприяють досягненню цілей компанії. Досвід свідчить, що варто звертатися до фахівців, які мають багатий досвід створення та виведення успішних цифрових продуктів на ринок. Особливо цінним буде досвід подібного продакт-менеджменту у релевантній для вас галузі.

Product Owner – це експерт, відповідальний за розробку продукту у сфері IT та цифрових технологій. Він ініціює проекти з самого початку, відстежує кожен етап їх розробки та підтримує комунікацію з кожним учасником, який зробив свій внесок у запуск продукту. Розбираємося, як організувати процес рекрутингу та не потонути у глибинах нерелевантних резюме продакт менеджерів. ❌ Project Manager — визначає скоуп завдань для команди, бере участь у пріоритезації, дейлі-зустрічах, контролює бюджет, терміни та інше. Успішний продакт-менеджер – це обдарований підприємець, що може реалізувати прибутковий IT-продукт з мінімальними витратами ресурсів. Нижче ми назвемо найбільш типові обов’язки продуктового менеджера в IT-проєкті.

хто такий product manager

Сервіси для розробки роадмапи для управління продуктами допомагають командам та менеджерам планувати, визначати пріоритети та розробляти стратегію реалізації продукції. – Практикуйтеся та отримуйте консультації від більш досвідчених продакт менеджерів. Дуже часто подібні senior product manager проблеми накладаються одна на одну, тож продуктовий менеджер має виявляти неабияку гнучкість, лідерство та стресостійкість. Їм доводиться гасити всі пожежі й вирішувати будь-які проблеми, особливо якщо бізнес невеликий і ще немає якоїсь сильної команди й можливостей.

Весь вихід з ринку полягає в оголошенні того, що продукт більше не продається і не підтримується. Це зовсім не просто, і передбачає високо розвинені навички ведення переговорів, активного слухання та командотворення. У той же час, менеджеру майже кожного дня доводиться приймати рішення про продукт та інколи лавірувати між потребами користувачів, фахівцями департаменту маркетингу і відділу розробки. Саме тому йому потрібно навчитися спілкуватися з кожною зацікавленою групою і впливати на позиції цих людей. У роботі продакти найбільше взаємодіють з розробниками та дизайнерами, а також з аналітиками, тестувальниками, службою підтримки, маркетологами та іншими продактами. Загалом постійна комунікація — невід’ємна частина роботи будь-якого Product Manager.

Bu gönderiyi paylaş