Veri Yedekleme Sistemleri

Önemli Veri
1. Depolama
2. Depolama
3. Bulut Depolama

Veri En Değerli Hazine!

Bilgisayar ve teknolojileri ile ilgili çalışmalar yürüten firmalar ya da kişiler için en önemli ve dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi veri yedeklemedir. Veri yedekleme sistemleri yetersiz ya da eksik olan hatta olmayan kişiler elde ettikleri ya da kaydettikleri bütün bilgileri kaybetme riski ile karşı karşıyadırlar. Bilgi ve bilgi depolama özellikle büyük firmaların girdi çıktı gibi kendileri için önem arz eden bilgilerin bir anda silinmesi firma için büyük zarar anlamına gelmektedir. Sadece büyük firmalar için söz konusu olan bir durum olmamakla birlikte bireysel olarak kişilerin yapmış olduğu çalışmalara ait verilerin de kaybolması ya da çeşitli nedenlerden dolayı bozulması yine işlerin oldukça bozulmasına sebebiyet verebilmektedir. Tüm bu risklerin önüne tam anlamı ile ve güvenilir şekilde karşı koyabilmek ve koruma sağlayabilmek için veri yedekleme sistemleri kullanılması zorunludur. İnternet ve bu ortamlarda çalışan kişilerin verilerini kaybetme riskleri daha da fazla olmaktadır. Bunun nedeni internette birçok site virüs barındırabilmektedir ya da bilgisayara takılan bir usb, cd gibi araçlar yine cihazın virüs kapma olasılığını artırmaktadır. Kıbrıs Yazılım olarak veri yedekleme sistemleri ile birlikte Kıbrıs web tasarım, Kıbrıs güvenlik kamera sistemleri ve Kıbrıs network altyapısı üzerine de kaliteli ve profesyonel hizmetler sunmaktayız.

Veri Yedekleme Nedir?

Veri yedekleme kişilerin ya da firmaların kendilerine ait olan verilerin veya dataların güvenilir başka bir sistem ve/veya sistemler üzerine kaydedilmesi, orada istenilen süre boyunca güvenli bir şekilde depolanması anlamına gelmektedir. Bu dataların ve bu bilgilerin depolanarak tutulduğu yerler fiziksel ve/veya bulut dosya sunucuları olarak adlandırılmaktadır.

Veri Yedekleme Yöntemleri

Kıbrıs Yazılım olarak bizler veri yedekleme sistemlerinde en kaliteli ve en güvenilir yöntemleri kullanmaktayız. Veri yedekleme sistemleri bilgilerin büyüklüğüne ve boyutuna, ne tür bilgiler olduğuna  göre değişiklik gösterebilmektedir. Oldukça önemli bir adım olan bu veri yedekleme işlemi çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Veri yedekleme sistemlerinden hangisinin kullanılacağı ve müşterinin bu hizmetten beklentisi talebinin ne olduğu tam olarak iyi şekilde tanımlanmalı kavranmalıdır. Veri yedekleme sistemlerinin yöntemlerine bakıldığında en fazla tercih edilen yöntem tam yedekleme işlemidir. Bu yedekleme sisteminde verilerin bulunduğu kaynağın tümü olduğu gibi kaydedilip depolanır. Hem zaman hem de sahip olduğu kapasite kapsamı ile bu yedekleme sistemi genellikle diğer veri yedekleme sistemlerine göre daha fazla tercih edilmektedir. Bu yedekleme yönteminde diğer yöntemden farklı olarak yedekleme yapılmış olan verilere tekrar bir yedekleme işlemi uygulanır. Bu ikinci yedekleme ile arta kalan yedeklenmemiş olan datalar yeniden senkron edilerek yedeklenir. Bu sistemler oldukça güvenilir olmakla birlikte duruma göre uygun olanın kullanımı tercih edilmektedir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için bizim ile irtibata geçebilirsiniz.