Kullanıcı Dostu Web Sitesi Oluşturma

Kullanıcı Dostu Web Sitesi

Kullanıcı Dostu Web Sitesi Oluşturma

Bir web sitesinin kalitesini iyi ve sayfanın işlevselliğinin fazla olması web sayfalarında aranan ve istenen özelliklerdendir. Kullanıcı dostu web sitesi kavramı da tam olarak bunların hepsini içinde barındırmaktadır. Kullanıcı dostu web sitesi oluşturma çok bilinen bir kavram değildir. Daha yeni yeni duyulmaya başlanmış ve web tasarımları daha yeni kullanıcı dostu web sitesi oluşturmaya yönelik olmaya başlamıştır. Web sitesi oluşturma ihtiyacı daha önceden kurulan web sitelerinin kullanışlılığının az olması ve müşterilerden gelen şikayetler sonunda oluşmuştur. Müşterilerin problemleri ve şikayetleri göz önünde bulundurulduğunda kullanıcıların çoğunun genelde aynı nedenlerden dolayı şikayetçi oldukları görülmüştür. Bu problemlerin ve sorunların tamamen giderilip o şekilde web sitesi oluşturmaya başlanmıştır. Kullanıcı dostu web sitesi oluşturma işini Kıbrıs web tasarımı olarak eksiksiz şekilde yapmaktayız. Kıbrıs network altyapısı ve Kıbrıs veri yedekleme işlemleri de yapan firmamız her konuda müşterilerine seve seve yardımcı olmaktadır. Kıbrıs’ın en iyi ve en çok müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız profesyonel bilgi birikimi ve donanımları ile her sorunun üstesinden rahatlıkla gelebilmektedir.

Kullanıcı Web Sitesi Oluşturma Yararları Nelerdir?

Web sitesi oluşturma işlemleri çoğu kişi tarafından fazla bilinmemekle birlikte bu işi doğru şekilde yapan firma sayısı da oldukça azdır.Web sitesi oluşturma kolay bir çalışma olmamakla birlikte titiz ve dikkatli bir çalışma isteyen bir iştir. Web sitesi oluştururken dikkat edilmesi gereken ve tamamlanması gereken birkaç tane nokta vardır. Bunları kısaca sıralayacak olursak;
  • Öncelikle web sitesi oluştururken web sitesinin her kaynak üzerinde açılabilmesine ve kullanımına izin vermesine dikkat edilmelidir. Açılan web sitesi sadece Google üzerinde çalışmamalıdır. Kullanıcı dostu web sitesi Google chrome, Mozilla firefox, Opera gibi her ara yüz üzerinde çalışabilmeli ve açılabilmelidir. Kullanıcıların nereden bağlandığı önemli olmamalıdır. Kullanıcılar istedikleri yerden web sitesini kullanabilmelidir.
  • Web sitesi oluşturmada dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise web site içeriğinin yeteri kadar sekmelere sahip olmasıdır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına tam anlamı ile cevap verebilen ve aradıklarına anında zaman kaybetmeden ulaşabilmesini sağlayan yararlı sekmelerin varlığı ve yeterli sayıda olması web sitenin işlevselliği açısından oldukça önemlidir.
  • Web sitesinin arka planının ve renginin, kullanılan desenlerin göz yormaması ve müşteri için soft bir şekilde yer alması web sitesinin olmazsa olmazlarından biridir. Karışık ve karanlık ya da fazla göz yorucu kontrast renklerin yer aldığı web siteleri müşterilerin kullanımı için pek uygun olmamaktadır.
  • Web sitesi oluştururken web site içeriklerine müşterilerin yorum yapıp görüşlerini rahat ve hızlı bir şekilde yapabilecekleri alanların eklenmesine de dikkat edilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş