Seo Optimizasyonu

Seo Optimizasyonu

Seo Optimizasyonu

Sadece WordPress kullanıcıları her gün 2 milyondan fazla gönderi yayınlamaktadır. Bu her saniye 24 blog yazısına çıkıyor. Bu, kullanıcıların bu beş cümleyi okurken 216 blog yazısı yayınladığı anlamına gelir. Ve bu sadece WordPress kullanıcılarını sayıyor. Tüm blog gönderilerini sayarsak, bu sayı kesinlikle daha yüksek olurdu. Bu öne çıkmayı zorlaştırıyor. Ancak blogunuzu başarılı bir hale getirmek istiyorsanız bunu yapmalısınız. Blog postalarımı yazmak için sık sık 4-5 saat geçirmeme rağmen, her yazıyı optimize etmek için harcadığım on dakika en önemlisidir. Google’ın her ay “SEO” terimini milyonlarca insanın aramasına şaşmamalı. Herhangi bir günde, insanlar 2,2 milyondan fazla arama yapmaktadır. Ve bu sadece Google’da. Fakat SEO Optimizasyonu ne anlama geliyor? Muhtemelen arama motoru optimizasyonu anlamına geldiğini biliyorsunuzdur, ancak optimize etmek için neye ihtiyacınız var? Bu tasarım mı? Yoksa yazı mı? Ya da belki de bağlantılar. Evet, evet ve evet – hepsi bu ve daha fazlası.

Tanımı

SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Bir de arama motorunda yüksek rütbeli bir sanat motorudur. SEO Optimizasyonu , bir arama motorunun belirli bir anahtar kelimenin aramaları için en iyi sonucu göstermesini için çevrimiçi içeriğinizi optimize etme işlemidir.

Genel Bakış

Daha önce de söylediğim gibi, çevrimiçi deneyimlerin büyük çoğunluğu bir arama motoruyla başlar ve arama yapanların yaklaşık % 75’i Google’da aramalarına başlar. Google’daki ilk beş sonucun tüm tıklamaların % 67’sini almasının, SEO optimizasyonu neden bu kadar önemli olduğu hakkında size bir fikir verebilir.

İlk olarak arama motoru sonuçlarında nasıl göründüğünü anlamak için, ilk önce aramanın nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir.

Arama Nasıl Çalışır?

Artık SEO’nun temelleri hakkında bir fikriniz olduğuna göre, bazı bileşenlerine ayrıntılı olarak göz atacağım.

Google, arama algoritmalarını oldukça iyi korurken, 200’ün üzerinde belirleyici faktörün tümü kamuya açık olmamasına rağmen, Backlinko birçoğunu büyük bir listeyle derleyerek harika bir iş çıkardı. Ama önce bir şeyi açıklığa kavuşturmam gerek. SEO Optimizasyonu gücünün iki yüzü vardır ve şu anda kendinizinkileri seçmeniz gerekir. Beyaz şapka vs. siyah şapka

Beyaz Şapka & Siyah Şapka

SEO’yu hızlıca zengin bir program gibi çalışmak istiyorsanız, muhtemelen siyah şapka SEO’su yapmalısınız. Bu tür SEO Optimizasyonu, içeriğinizi yalnızca arama motoru için optimize eder, insanları hiç düşünmez. Sitelerinizi yüksek sırada tutmak için kuralları bükmenin ve kuralları çiğnemenin pek çok yolu olduğundan, bunlar siyah şapka SEO’larının birkaç bin doları hızlı bir şekilde kazanmasının temel yoludur.

Sonuçta, bu yaklaşım genellikle çok hızlı bir şekilde yasaklanan spamlara neden olur. Bu durum da genellikle, pazarlamacı için ileride sürdürülebilir bir şey inşa etme şanslarını mahvedecek şekilde ağır cezalara yol açacaktır. Bu yoldan birkaç bin dolar kazanabilirsiniz, ancak sürekli olarak arama motoru güncellemelerini aramaya devam etmeli ve kuralları belirlemenin yeni yollarını bulmalısınız.

Beyaz şapka SEO, diğer taraftan, sürdürülebilir bir çevrimiçi iş kurmanın yoludur. SEO’yu bu şekilde yaparsanız, insan kitlenize odaklanırsınız.

Onlara mümkün olan en iyi içeriği vermeye çalışacak ve arama motorunun kurallarına göre oynayarak kendileri için kolayca erişilebilir hale getireceksiniz.

Bu gönderiyi paylaş